Skontaktuj się z nami w celu uzyskania specjalnej oferty. +48 604-804-860

mservice@onet.pl

Kasy fiskalne online garść informacji

17 Grudzień 2018

Komentarze:

Off
 Grudzień 17, 2018
 Off

Kasy fiskalne online to duża zmiana w polskich przepisach skarbowych, a każda zmiana rodzi wiele pytań, wątpliwości i obaw.

Kasy fiskalne online to klasyczne urządzenia rejestrujące sprzedaż, posiadają one jednak jedną nową, całkowicie przełomową funkcję: praktycznie w czasie rzeczywistym łączą się z systemem informatycznym urzędów skarbowych i przesyłają informację o prowadzonych transakcjach, raportach dobowych, miesięcznych i obowiązkowych przeglądach. Oznacza to, że Urząd Skarbowy nie musi już przyjeżdżać do firmy i kontrolować tysiące paragonów, aby mieć dostęp do historii sprzedaży firmy.

Od kilku miesięcy zasypywani jesteśmy pytaniami o kasy fiskalne online. Nasi klienci poszukują informacji o tym, czy kasy fiskalne online są obowiązkowe, czy mogą prowadzić sprzedaż na dotychczasowych kasach. Pojawiają się również pytania o to, które branże mogą pracować na dotychczasowych kasach, a które branże muszą zaopatrzyć się w nowe kasy, czyli kasy online.

Prawdopodobnie od lipca 2019 roku dwie branże objęte zostaną obowiązkiem prowadzenia ewidencji sprzedaży w oparciu o nowe kasy online. Będzie to branża paliwowa i szeroko rozumiana branża mechaniki samochodowej. Ustawodawca przewiduje, że kolejne branże objęte będą tym obowiązkiem w dalszych etapach. Dwie pierwsze branże, które nowe rozwiązanie wprowadzić muszą już od lipca 2019 roku mogą liczyć na dopłatę w wysokości 700 zł.

Kolejnym pytaniem naszych klientów jest to, jak przekazywać informacje do “skarbówki”. Okazuje się, że te obawy są niepotrzebne, gdyż kasy będą niejako same łączyć się z systemem urzędów, bez żadnej ingerencji użytkownika kasy online.

Pojawiają się także pytania o Centralne Repozytorium Kas (CRK). Tak nazwany został właśnie teleinformatyczny system Fiskusa i to właśnie w tym systemie zapisywane będą informacje o wszystkich transakcjach. Przypomnijmy, że przesyłanie tych informacji do CRK nie wymaga od naszych klientów żadnego działania. Kasy fiskalne online same łączyć się będą z CRK i będą do niego wysyłać informacje o sprzedaży, raportach i przeglądach.

Według nowych informacji Ministerstwo Finansów chce zachować przewidywany termin wprowadzenia kas fiskalnych online od 1 lipca 2019. Jest to uzależnione od przebiegu prac legislacyjnych w sejmie.

Obecnie trwają prace nad przepisami które dotyczą kas fiskalnych online, jeżeli kasy fiskalne online będą dostępne w naszej firmie, ofertę kas fiskalnych online znajdą Państwo na naszej stronie: Kasy fiskalne online Radom

Obecnie dostępne kasy fiskalne znajdziesz na stronie: Kasy fiskalne Radom
Jeśli mają jakiekolwiek pytania dotyczącego tego gorącego tematu – pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Comments are closed.