Klawiatura w kasie fiskalnej
Często podczas wyboru kasy fiskalnej na główny plan wysuwa się najczęściej jej cena. Jedną z rzadko poruszanych kwestii jest klawiatura w kasie fiskalnej. Często pomijana, natomiast istotną kwestią, która wpływa na użytkowanie kasy fiskalnej.
Jaka klawiatura w kasie fiskalnej?
Klawiatury jakie możemy spotkać w modelach kas fiskalnych to klawiatura:
𝗪𝗬𝗦𝗣𝗢𝗪𝗔 klawiatura w kasie fiskalnej bardzo wygodna z klawiszami o dużej powierzchni, co ułatwia obsługę kasy. Konstrukcja zakłada większe odstępy pomiędzy klawiszami, dzięki czemu wzrasta ergonomia pracy. Może posiadać wysokie lub niemal płaskie przyciski. Przykładem kasy fiskalnej z klawiaturą wyspową to zarówno Novitus Link, jak i Novitus Next.
MEMBRANOWA wyróżnia się wysoką pyłoszczelnością. Z łatwością można w jej przypadku zastosować wymienna wkładka z opisem klawiszy dostosowaną do potrzeb. W przypadku tego rodzaju klawiatury wymagane jest pełne dociśnięcie klawisza. Jest to najbardziej cicha spośród wymienionych. Klawiaturę membranową znajdziecie np. w Elzab Mini E, Elzab Mini Online, Novitus Nano E.
MECHANICZNA, inaczej MODUŁOWA posiada wypukłe przyciski, które niemal przylegają do siebie. Nie otaczają ich żadne obwódki, w szczeliny mogą łatwo przedostać się zanieczyszczenia. Pomimo, że jest to najstarszy i głośniejszy tryb klawiatury, cechuje się wysoką trwałością i wytrzymałością. Nie wymaga też wciskania przycisków do samego końca ze względu na konstrukcję sprężynową. Doskonałym przykładem kasy fiskalnej z mechaniczną klawiaturą to Elzab Jota Online, czy Novitus Sento.
DOTYKOWA działająca podobnie do klawiatury telefonów komórkowych. Niezwykle intuicyjna i prosta w obsłudze. Przykładem kasy fiskalnej z dotykową klawiaturą to Elzab K10, a także Novitus One.